KAS YRA SUAUGUSIŲJŲ ROMANTIKA?

Ar šiais laikais dar egzistuoja kas nors romantiško? Kas nors, kas tebėra svajinga ir jausminga?

Anksčiau į romantiką buvo patenkama užrištomis akimis, ilgu pasivaikščiojimu po žvaigždėtu dangumi, ranka rašytais laiškais ir gėlėmis. Dabar suaugusiųjų pasaulyje turime lygias lyčių teises, automobilį „Audi 100“, feisbuką ir SMS. Romantika šiais laikais dvelkia kažkuo senoviniu ir atgyvenusiu. Ir nenuostabu. Pats žodis „romantika“ yra kilęs nuo termino „romanicus“, reiškiančio „romėnų stiliumi“ – juo viename senosios prancūzų kalbos regioniniame dialekte prieš šešis šimtus metų buvo apibūdinamas kalbėjimo, rašymo ir išraiškos stilius, kurį vartojo tuometinė elitinė klasė, besidalinanti istorijomis apie tuometinius kavalierius, jų žygdarbius, garbę ir meilę. T. y. dalykais, kurie šiandien net nebėra aktualūs, nes moterys ir pačios sugeba padaryti žygdarbį bei apginti savo garbę. Juoba kad ir romantika buvo ne prasčiokų privilegija (kuris varguolis išgalėjo nusisamdyti gondolą ar mokėjo dainuoti serenadas?).

Todėl šiais laikais romantikai galbūt net ir nėra vietos. Ir „tokių vyrų šiandien jau niekas nebegamina“, sako moterys. Tačiau mes juk tikime šviesia ateitimi ir žinome, kad krizė kada nors pasibaigs, ir mes visi vėl tapsime turtingi, ir vėl galėsime gerti šampaną iš moteriškų batelių, ir dovanoti gėles? Ir širdies gilumoje vis tiek žinome, kad moterys, kad ir kokios savarankiškos norėtų atrodyti, vis tiek yra gležnos būtybės, kurioms patinka tas pat, kas patiko ir prieš šešis šimtus metų – meilė, saugumas, pastangos, dėmesys ir rūpestis. Jos visada norėjo ir tebenori būti apgaubtos mūsų apsiaustais – tame ir slypi romantikos nemarumas.

Tačiau romantika nėra toks lengvas reikalas, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Romantika aikštinga. Ją irgi reikia planuoti. Svarbiausia žinoti pagrindines nuorodas, kuriomis būtina sekti.

Būdamas su mylimąja pirmiausia išjunk mobilųjį telefoną. Neleisk niekam blaškyti dėmesio. Atsiribodamas nuo aplinkinio pasaulio parodysi mylimajai, kad ne tu priklausai nuo kitų žmonių valios, o jie priklauso nuo tavęs, ir ne jie tau yra reikalingi, o tik tu jiems. Skirk visą dėmesį mylimajai. ir tik jai. Net jei šalia yra ir kitų dėmesio vertų ar įdomių moterų, tavo mylimoji tau yra vienintelė moteris visoje patalpoje. Taškas. Įsiklausyk – ji kur kas dažniau leis suprasti, kaip ją sužavėti ar suvilioti, jei tik atkreipsi dėmesį į jos žodžius.

Puiki, skani vakarienė visada yra gera romantiško vakaro įžanga. Nepamiršk, kad tavo elgesys prie stalo daug pasako moteriai apie tave patį: gėrimai, kuriuos tu geri, valgiai, kuriuos tu išsirenki, greitis, kuriuo valgai (savo kebabą), ir tai, kaip apmoki gautą sąskaitą – viskas jai siunčia signalus apie tave.

Todėl:

· Neik į restoraną vien dėl to, kad jis yra madingas. Ieškok malonios ir jaukios aplinkos.

· Neskubink vakaro ir neskubėk prisikimšti skilvio. Pasimėgaukite vienas kito kompanija be kepto paršelio su obuoliu nasruose, geriau pažinkite vienas kitą vien su tauriaisiais gėrimais, neblaškydami savo dėmesio valgiais. Atmink, džentelmenas apskritai niekada nevalgo. Jis tik pusryčiauja, pietauja ir vakarieniauja.

· Niekada negerk ir nevalgyk greičiau už savo moterį.

· Geras pokalbis yra esminis malonaus pasimatymo sėkmės veiksnys. Pažink ją: sužinok, kas jai patinka ir nepatinka, kas jau skaniausia, kur ji yra buvusi ir kur norėtų nukakti, kokiais filmais žavisi ir ką dar ji norėtų išvysti.

· Dalinkis su ja viskuo, ką mėgsti. Nebijok pasiūlyti jai paragauti savo užsakyto patiekalo, tai visada atrodo dosnu.

· Apmokėk sąskaitą oriai. Nesiraukyk, nekilnok antakių, nedūsauk. Ir, dėl Dievo meilės, jokių kišeninių kalkuliatorių. Neužmiršk sąskaitą palikti ant stalo. Ir atmink, verksi, užuot atsirūgęs, jei paliksi per mažai arbatpinigių.

· Sugalvok, kur pasivaikščioti po nuostabios vakarienės. Nieko nėra romantiškiau, kaip atsipalaidavęs promenadas pilnu pilvu.

Nebūtina grūstis į Paryžių tam, kad pamatytumėte kažką naujo. Netgi mūsų Vilniuje ar gretimame Lietuvos miestelyje yra begalės žavingų vietų, apie kurias nė neįsivaizduoji. Jas nesunku rasti. Ir nustebinti savo moterį.

Pavyzdžiui:

· Apsigyvenkite savaitgaliui viešbutyje. Pasislėpkite nuo rutinos ir pasinerkite į prabangą. Nors vieną savaitgalį pagyvenkite kitame pasaulyje.

· Pasijuskite turistais ir iš naujo įvertinkite savo miestą ar bet kurį kitą netoliese esantį – katakombos, rūsiai, KGB, sovietinės slėptuvės, CŽV kalėjimas – retas iš mūsų iš tikrųjų pažįsta kad ir gimtąjį miestelį. Apsilankykite ten, kur dar nebuvę, tokių vietų yra daug.

· Eikite kartu į SPA saloną ir leiskite jiems pasirūpinti jumis.

Atmink, visos moterys be išimties mėgsta gauti romantiškas dovanas. Jei užklupsi moterį netikėtai (o ji nieko neturi padovanoti tau), ji pasijus nejaukiai. Norėdamas nupirkti dovaną, kuri padarytų jai įspūdį, nebūtina mokėti tiek, kad tris mėnesius nebeturėtum už ką gyventi. Prasminga ir apgalvotai parinkta dovana visada yra geriausias sprendimas.

Todėl:

· Siųsk jai gėlių – neapsiribok standartine puokšte iš banalių rožių, tulpių ar pigiųjų gvazdikų, geriau tiktų kokia nors egzotiška puokštė. Gėles siųsk jai tik į darbovietę – jos kolegių pavydui (atmink, visos moterys žino, „smulkmena, bet draugėms nemalonu“). Jei leidžia kišenė, įdėk į puokštę šokolado (ne pigią „Karūnos“ plytelę, bet kokią nemūsišką, pademonstruok jai, kad turi skonį ir įdėjai šiek tiek pastangų, kol tokį rafinuotą šokoladą suradai).

· Nustebink ją bilietais į teatrą – tai ne vien pademonstruos tavo žaismingą spontaniškumą ir dosnumą, bet taip pat parodys, kad tavo interesai siekia toliau, nei vien per TV brukamas šlamštas ar kompiuteriniai žaidimai.

· Kartu su ja aplankykite antikvariatus. Pažiūrėk, kas jai patinka. Jei leidžia kišenė, pabūk husaras ir nupirk jai patikusį daiktą iškart.

· Jei gerai ją išklausinėsi, gali rasti daug peno idėjoms. Kokio rašytojo kūrybą ji labiausiai mėgsta? Rask jo knygą. Kas jos mėgstamas dainininkas? Nupirk bilietus į jo koncertą (kad ir kur nors provincijoje, patikėk, tai dar įdomiau ir pikantiška). Sužinok jos aistrą, ir tapk tos aistros dalimi.

Įsidėmėk, mano jaunasis drauge, neįtikėtiną romantiką galima susikurti ir namuose. Elegantiška vakarienė namuose gali atskleisti tavo slaptą talentą ir rafinuotą mąstymą (kuris įgyjamas tik su išsilavinimu, deja). Kruopščiai paruošta aplinka (atskleis tavo rūpestį, kad jai būtų malonu), padori apranga (nėra blogai atrodyti gerai, ir tavo moteris tai visada įvertins), pritemdytos šviesos (moterys išvis nemėgsta ryškios šviesos dėl visiems suprantamų priežasčių), gera muzika ir kitos mažos smulkmenos visada sukurs jaukią atmosferą. Tam tereikia nedaug pastangų.

Juk romantiško vakaro sėkmės garantas – paprastumas. Jei blaškysies po apartamentus degiodamas žvakes ar garsindamas–tylindamas muziką, tai tik blaškys tavo ir jos dėmesį. Paprastumas įgalina atsipalaiduoti ir nesukti sau galvos klausimu „kas toliau?“.

Nors tradicinė vakarienė ir gėlės yra išbandytas variantas, vis dėlto tai nesuteikia daug galimybių kūrybiškumui ir asmenybei pasireikšti.

Todėl:

· Sukurk jaukią atmosferą, ji lems gerą nuotaiką.Net jei tau ir nepatinka klasikinė muzika, turi puikią progą pabandyti ją pamėgti. Klasikinė muzika todėl ir yra klasikinė, kad išgyveno per visus amžius tik todėl, kad visada padėdavo jos besiklausantiems žmonėms atsipalaiduoti ir svajoti. Tačiau atmink – muzika neturi dominuoti, ji tėra romantiško vakaro fonas. Optimalus garsas – kai galite susikalbėti muzikos netildydami.

· Atsargiai su kvapniomis ir – bet kokiomis žvakėmis! Jos ne tik sudegins jausmams reikalingą deguonį, bet gali pernelyg dominuoti ir blaškyti jūsų dėmesį.

· Pagal visas etiketo taisykles padengtas stalas – puiki proga intymioje ir žaismingoje aplinkoje išbandyti, kaip iš tikrųjų yra valgoma aukščiausios klasės aplinkoje, nesibaiminant, kas ką pagalvos. Paskaityk internete, kaip tokį stalą paruošti. Tai visada yra puiki pramoga, tiesa, kartais reikalaujanti ir egzotiškų valgių, gėrimų ar tiesiog stalo įrankių. Jei tu sugebi juos gauti ir jais pasirūpinti – geriausias įrodymas, kad iš esmės tu gali viską. Neapsiribok vien banalia pica.

· Gyvos gėlės yra privalomas romantiško stalo akcentas. Tiesiog pasistenk, kad jos neužstotų mylimosios akių.

· Po vakarienės patiekiama kava ir šokoladas – ne vien ritualinis reikalavimas. Jai reikia kofeino. Na, o šokoladas – jau daugelio kartų išbandytas afrodiziakas.

· Pasimėgaukite romantišku filmu. Ne nuolat pertraukiamu reklamų ir vienu balsu įgarsintu filmu per TV, bet ištisiniu video ar DVD, padedančiu visapusiškai įvertinti charakterių genezę bei siužeto niuansus.

· Jei turi namuose/apartamentuose balkoną ar terasą, nieko nėra romantiškiau, kaip pasėdėti po žvaigždėmis susisiautus į antklodes. Al fresco. Bet kuriuo nakties metu. Bet kuriuo...

Toliau