FLIRTAS

Ar flirtuoti su moterimis yra sunku?

Taip.

Nejaugi dauguma suaugusiųjų vyrų to nemoka?

Nemoka.

Priežastis paprasta: pačios moterys padarė viską, kad vyrai to nebemokėtų. Lyčių lygybė ir feminizmas, politinis korektiškumas ir įstatymai dėl seksualinio priekabiavimo pavertė flirtą, šią malonią preliudiją į ilgesnius santykius arba aistringą seksą „ant stalo“, tikru minų lauku. Vyrai nebemoka flirtuoti, nes nebežino, ko ir kaip ta moteris nori, kad su ja būtų elgiamasi. Suvyriškėjusios moters požiūriu, komplimentas yra tik veidmainiškas triukas arba grubus priekabiavimas, gėlės – senamadiška atgyvena, statuso simbolių ar pinigų trūkumas – nevykėlio požymis, kvietimas pasivaikščioti paneriu – ne romantika, o laiko gaišimas šaltyje.

Todėl lietuviai vyrai ir yra priversti bendraudami su moterimi daug tylėti (sukant galvą, kokia gi pokalbio tema gali sudominti šią gražią merginą), daug pliaukšti apie save (stengiantis nuslėpti savo neaukštą socialinį ekonominį statusą), girtis savo automobiliu, turtu ar pasiekimais (visi žinome, kad patelei reikia užtikrinančio ateitį ir gerovę patino), siurbčioti alų (taip siekiant atsipalaiduoti) arba tiesmukai iškart „eiti prie reikalo“ (kad niekas negaištų laiko tuštybėms).

Nors internetas yra kupinas patarimų, kaip „kabinti“, vilioti, apžavėti ir pan., tačiau visi mes žinome, kad viena yra teorija, tačiau visai kas kita – praktika, priklausanti nuo daug veiksnių. Todėl tie patarimai taip dažnai ir nesuveikia. Ir vis dėlto išeitis yra. Nedaug kainuojanti, reikalaujanti nedaug pastangų ir itin paprasta. Absoliučiai visais atvejais, tiek bendraujant su statistine lietuvaite, tiek susiduriant su pačia klaikiausia feministe, visada suveiks trys esminiai gero flirto principai.

Garbink ją. Ne banaliais aikčiojimais „kokia tu nuostabi“ ar „tu vedi mane iš proto“,– net jei moteriai tai girdėti ir patinka, tačiau jai visada kils įtarimas, kad tu esi arba nevykėlis, savo gyvenime apskritai bendravęs tik su idiotėmis, arba melagis be vaizduotės. Daryk tai subtiliai! „Čia gerai pasakei!“ „Net... nepagalvojau!“ „Betgi tikrai...“ Bent jau tebūnie gražūs auskarai, – įvertink jos pastangas pasipuošti ir gerai atrodyti. Kitaip tariant, leisk jai pajusti svarbiai šioje planetoje ir reikšmingai šiame gyvenime, įvertink jos patirtį ir išsilavinimą. Visi be išimties žmonės nori tokiais būti, visi nori atrodyti reikšmingi. Suteik jai tokią galimybę – klausk jos, kalbėk apie ją, apie jos gyvenimą – tai pirmas žingsnis pelnyti bet kurio žmogaus simpatiją.

Liesk ją. Ne savininkiškai apkabindamas, kaip kadaise tai darydavo baudžiauninkai, ar graibydamas jos sėdmenis, kaip okupacijos laikų troleibuse. Dabartinės moterys irgi žiūri kiną ir mato, kaip galantiškai vyrai ekrane paduoda herojei ranką, išlipančiai iš limuzino, ar bučiuoja jos pirštų galiukus. Beje, ne be reikalo tie filmai taip ir kuriami, visi mes norime nors sykį pagyventi pasakoje. Ištiesta ranka, paspausta ranka, pirštų galiukai ant jos riešo, galų gale, fizinis artumas – tai ne tik būdas ją sušildyti ar suteikta galimybė užuosti tavo paties malonų kvapą (jei prausies, žinoma). Kur kas svarbiau yra tai, kad liesdamas ją ne tik jai parodysi, kad pats esi gyvas, artimas ir šiltas, bet ir dominuosi, kontroliuodamas situaciją, galų gale, nurodysi judėjimo kryptį. Juk nieko nėra vyriškiau šiame gyvenime, kaip žinoti, ko pats nori.

Visada jai parodyk dėmesį „po to“. Paskambink, parašyk žinutę, o jei esi laiko mašina atskridęs iš XIX amžiaus – laišką ranka. Versle tai vadinama „aftercare“, siekiant prekę jau įsigijusį arba nepatenkintą klientą priversti pagalvoti, kaip įsigyti dar vieną. Žmonių santykiuose tai vadinama grįžtamuoju ryšiu. Kad ir kuo ar kaip baigėsi jūsų susitikimas, net pačiu blogiausiu atveju nepamiršk jai padėkoti už gerai kartu praleistą laiką ir malonius pojūčius. Moteriai visada malonu žinoti, kad apie ją kažkas galvoja. Net jei ji tave ir atstūmė, liko abejinga tavo vilionėms, nepamiršk patikinti, kad supranti jos nuomonę ir jauti aistrą, tačiau dėl daugelio objektyvių priežasčių negalite toliau matytis ir būti kartu. Tokia žinutė jai primins, kad iš tikrųjų buvo visiškai kitaip, nei ji įsivaizduoja, ir gūdi gyvenimiška tikrovė reiškia tik viena – mes, vyrai, dar gyvi, dėl mūsų reikia kovoti, ir be mūsų net tobuliausias moteriškumas nėra nieko vertas.

Toliau