KAIP PELNYTI MOTERS PAGARBĄ?

Tai, ko nori moterys, neva yra didžiulė paslaptis. Apie tai prirašyta daug knygų – žinoma, jas, su retomis išmintimis, parašė ir skaito pačios moterys. Tačiau iš tikrųjų tai jokia ne paslaptis. Moterys nori būti siekiamos. Jos nori, kad su jomis būtų bendraujama sąžiningai. Jos nori romantikos. Tu netrukus pats tuo įsitikinsi,.Moterys mums tai sako kiekvienai progai pasitaikius, tik mes dažniausiai jų negirdime.

Kadaise, būdami maži, mes žinojome, kaip pelnyti priešingos lyties pagarbą. Mokėjome nukristi ir neužsigauti. Mes turėjome atkaklumo įsigyti bet kurį norimą daiktą. Gebėjome be jokių kompleksų susipažinti ne tik su mergaitėmis, bet ir su visais aplinkiniais. Mes visada buvome judrūs, o ne apkiautę. Mokėjome švęsti savo gimtadienius be alkoholio. Buvome tolerantiški, nes neskirstėme kitų į žydus, musulmonus ar juodaodžius – visi mūsų draugai buvo tiesiog vaikai. Buvome bebaimiai, mes neturėjome pretenzijų savo kūnui ir galėjome džiaugtis lakia vaizduote.

Augdami keičiamės ir tampame kitokie. Mes patenkame į stereotipų vergovę, ir vien racionalaus mąstymo bei jausmų nebeužtenka spręsti kylančioms problemoms. Todėl šiandien milijonai vyrų šiame pasaulyje gyvena šalia milijonų moterų, vertindami vieni kitus pašaipiai, niekinančiai ar rezervuotai. Daugeliui tai yra naudinga: vyrai gali elgtis kaip tinkami, nepaisydami moterų interesų, o moterys, esančios šalia tokių neatsakingų ir tingių slunkių, turi teisę išvengti daugelio privalomų sutuoktinės pareigų.

Tačiau tos moterys, kurios gerbia savo vyrus, yra neabejotinai laimingesnės, ramesnės ir, svarbiausia, saugesnės. Senovinis išmintingas patarimas moterims: „Jei nori būti laiminga, prieš karalių stovėk tiesiai, prieš Dievą lenkis, o prieš vyrą klaupkis.“ Tačiau, kad jos, vargšės, galėtų tokią senovinę išmintį pritaikyti praktiškai, reikia atitinkamo vyro, prieš kurį jos galėtų ir atsiklaupti ir giedru žvilgsniu žvelgti į jį iš apačios.

Ir nebūtinai toks vyras turi pasižymėti plėšriu grožiu, dailiu stotu ir tvirta laikysena. Nebūtinai jo kalba turėtų garsėti stiliaus grožiu, įmantriais aforizmais, intelektualia išmintimi ar moksline argumentacija. Ir nebūtinai jis turėtų stebinti visą pasaulį savo teoriniu akiračiu, plačiais visuomeniniais interesais, meniniais talentais ir užsienio kalbų mokėjimu. Norint pelnyti moters pagarbą nebūtina būti tokiam vyrui, „kokių daugiau nebegamina“, kaip sako moterys. Nebūtina būti idealui. Nereikia nė būti Žydrūno Savicko ir Vydūno hibridui, kad moterys tavęs geistų ir gerbtų.

Tiesiog užtenka elgtis su jomis vyriškai.

Būk nuoširdus. Tavo amžiaus moterys jau yra pakankamai subrendusios savarankiškai priimti sprendimus, todėl joms būtina suteikti kuo daugiau informacijos apie save. Būk su jomis atviras ir tiesus. Moteris visada mato skirtumą tarp vyro, kuris nori permiegoti su ja, ir vyro, kuris nori jai patikti. Būk mandagus. Laikykis duotojo žodžio. Sakyk „ačiū“.

Nebūk isteriškas. Garsiai loti prieš priešininką moka netgi maži šuneliai. Nuo seniausių laikų riksmus mes naudojame tam, kad pašauktumėme į pagalbą likusius genties narius arba pasiektume reikiamą būseną prieš kovą su priešu, taip pat ir siekdami jį išgąsdinti. Todėl riksmas iš esmės yra silpnumo ženklas, tai signalas, kad nebevaldai situacijos, tad ir pasitelki paskutinius emocinius išteklius. Vaikai rėkia dažniau nei moterys, moterys rėkia dažniau nei vyrai. Stipriausieji balso nekelia visai. Nes jiems nėra dėl ko tai daryti.

Būk kilnus. Pabrėžk moteriai, kad tavo buvusi mergina buvo šauni. Arba gera. Arba nuoširdi. Ką blogo apie buvusiąją gali pasakyti kitai moteriai, tą patį gali pasakyti ir apie esamąją. Ir „esamoji“ tai puikiai supranta. Niekada jokiai moteriai nelygink jos su buvusiąja, nes kuri nuostabi, ir taip aišku.

Būk savimi. Nesidrovėk nešioti akinių, korekcinių vidpadžių ar breketų.

Visada būk blaivas ir viskam pasiruošęs. Kiek dar teks prarasti puikių progų su moterimi, jei nuolat esi girtas ar apsirūkęs?

Nesistenk jų nugirdyti. Jos tai lengvai pastebi. Nupirkti joms vieną gėrimą yra gerai. Tačiau nuolat ir sparčiai pildyti jų stiklus, kelti banalius tostus ar vadinti jas „slabakėmis“ yra pigu ir nekūrybiška.

Jausk ribas. Išsirengti dar nereiškia tapti seksualiu, kaip ir būti ciniškam dar nereiškia būti išmintingam.

Nesikabinėk prie smulkmenų. Tikras vyras išvis neturėtų skaityti horoskopų ir daktariškos dešros sudėties. Žmogų, kuris taip beprasmiškai švaisto savo laiką, jėgas ir energiją, kovodamas su barista, nusukusiu kelis centus grąžos, moterys įtaria esantį netinkamu rimtesniems dalykams.

Neakcentuok jų vienatvės. Ne visos moterys nori ištekėti. Taip, tokių yra, ir jų daug, tačiau neįsivaizduok, kad tik tu išgelbėsi šitą planetą.

Neskubėk smerkti. Rytų išmintis byloja, kad priešą reikia pažinti geriau nei draugą. Vyras, kuris pravardžiuoja aplinkinius pižonais, durniais, gaidžiais ir ožiais, damai visada sukels įtarimą, kad nėra pasiruošęs su jais rimtai kovoti, tik svaidosi žodžiais, tad ir jo panieka bei įniršis nieko nereiškia.

Pripažink, jei esi neteisus. Tai sunku, žinau. Juoba kad silpni žmonės to niekada nedaro. Net užspeisti į kampą, jie vis tiek mekena kažkokius pasiteisinimus, ieškodami kaltų. Stiprieji turi savigarbos prisipažinti suklydę.

Dovanok jai gėlių. Klausimas, ar pirkti moteriai gėlių, visais laikais turi vieną atsakymą: taip. Ir jei jau turi fantazijos ar galimybių pasiųsti jai gėlių, siųsk jas į jos darbovietę, nes visos moterys nori, kad jų bendradarbės tai pamatytų.

Sugalvok, kaip ją nustebinti. Gal rasi tą retą knygą, kurią parašė rašytojas, kuris jai patinka? O gal tai bus pakvietimas vakarienei, pasibaigęs maloniu vizitu į observatoriją? Šiek tiek pasuk galvą, kaip padaryti tai, dėl ko ji galėtų pasigirti savo draugėms, kai jos eis gerti kavos. Ir jei ji girdės, kad Artiomas be jokios ypatingos progos atnešė Snieguolei į lovą pusryčius, o Zigmas praleido visą savaitgalį pas Kšysią klijuodamas tapetais jos „chruščiovkės“ butą, jos pavydės, pyks ir vėliau išsilies „ant tavęs“. Tai nelogiška, bet nesvarbu! Duok joms ką nors tokio, ir jos bus laimingesnės.

Visą dėmesį skirk tik jai. Egzistuoja labai sena taisyklė (bet vyrai jos vis tiek niekada nepaiso) – klausk jos dvigubai daugiau klausimų, nei ji klausinėja apie tave (ir prisimink tai, kas tau sakoma). Ir ji tikrai niekada nenorės iš tavo lūpų girdėti tokių žodžių kaip „Grybauskaitė“, „Butkevičius“, „Sodra“, „PVM“, „biudžetas“, „Landsbergis“, „Seimas“, „pensininkai“...

Nebūk pasipūtęs lovoje. Gal tau ir atrodo, kad valdai visą pasaulį, tačiau tu klysti. Moterys gali tau pameluoti, kad buvai „nuostabus“, tačiau vėliau su draugėmis tyčiosis iš tavęs. Ir atsikratyk įpročio plautis rankas prieš seksą ir po jo, Tai ne tik pernelyg skrupulinga, bet moteriai gali pasirodyti, jog jautiesi išsipurvinęs.

Savęs gailėk tylomis, neaimanuok. Būna, kad reikia užjausti artimuosius. Bet normalūs žmonės ir patys supras, kada tau to reikia. Ypač moterys, kurios niekada nesiskundžia tokių jausmų gausa. Nereikia laukti jos pritarimo, kad niekas tavęs nemyli, nevertina ar užgaulioja. Dar ir uodai gelia... Galima vienu metu atjausti ir gerbti žmogų, tačiau ne tada, kai jis garsiai reikalauja paguodos.

Neperženk ribų. Perdėtas mandagumas erzina moteris. Toks, kaip pavyzdžiui, bandymas pabučiuoti jai ranką. Ir niekas neskamba vulgariau kaip prašymas patikslinti. Moteris taip pat erzina tavo perdėtas pasiruošimas išspręsti bet kokias problemas. Kaip ir daugžodžiavimas, turintis pretenzijų į erudiciją..

Mokėk ką nors daryti išties šauniai. Nuostabu, jei esi geras smuikininkas, chirurgas ar matematikas, tačiau mokėjimas plonais griežinėliais pjaustyti dešrą, skardžiai švilpti dviem pirštais arba maišyti kortų malką viena ranka dar niekam nepakenkė. Moterys pagarbą profesionalams išsiugdžiusios labiau nei vyrai. Išmok paruošti joms gėrimą. Tuščias šaldytuvas atrodo neblogai, bet tuščias baras – tai gėda. Nėra nieko banalesnio nei kvietimas užeiti į namus išgerti kavos, kurios tuose namuose net neturi.

Netylėk, jei ji krečia šunybes! Kas yra gerai, o kas blogai, mes suvokiame jau vaikystėje, ir visada žinome tikrą savo veiksmų vertę. Tavo tylėjimas jos šunybių atžvilgiu taps suokalbiu. Paradoksalu, bet tokiu atveju ji širdies gilumoje tave laikys beširdžiu niekšu, nes pasmerkti kitą žmogų yra lengviau nei pasmerkti save. Nereikia stengtis jos perauklėti, užtenka kartais pasakyti, kad tau nepatinka tai, ką ji daro ar padarė. Net jei ji ir pasipūs, širdies gilumoje vis tiek suvoks, kad tu esi sąžiningas ir garbingas žmogus.

Kartais prisimink, kad ir ji yra gyvas žmogus. Kai išgyveni dėl eilinės „Žalgirio“ nesėkmės per TV, bent kelioms sekundėms pažiūrėk į ją įsitikink, kad ji išties gyva. Paglostyk jos plaukus, kai ji žiūri per TV mėgstamą laidą.

Nežemink jos! Krentantis mūšio lauke sužeistas priešas stengiasi patraukti paskui save dar ir priešininką, taip ir žodžių mūšyje kartais norisi traukti ją paskui save. Sutrempti – „į save pasižiūrėk!“ Tačiau kuo labiau ją žeminsi, tuo labiau jos akyse pulsi pats, net jei teisus esi tu, o ne ji. Vertink jos poelgius, o ne ją pačią, kaip asmenybę. Ir prieš pradėdamas pykti ant moters pagalvok keletą minučių, ar tai ne dėl to, kad tu tuoj apkaltinsi ją dalykais, kuriuos pats ir sugadinai?

Globėjiškumas – tai ne afrodiziakas. Moterys nenori būti globojamos, jos nori, kad jomis būtų pasirūpinta. Netaisyk jų, jei jos supainioja Mačiulį su Mažuliu ar „Metallica“ su „Franz Ferdinand“.

Pasirūpink jos automobiliu. Netgi jei tu nieko juose nenusimanai, moterims visada gražu, kai kas nors pakeičia tepalus ar įpila skysčio stiklams valyti. Joms patinka žinoti, jog turi pagalbininką.

Tačiau labai ir neįsijausk, jei nutuoki tik apie automobilius – negerai, tačiau dar blogiau, kai žadi ir nepadarai, arba turi įrankius, kuriais nemoki naudotis.

Padėk jai ir be prašymo. Pagalbos prašymas jau savaime yra tavo gebėjimų įvertinimas, visada sąlygojantis ir atpildą už tą pagalbą. Netikėta pagalba sulaukia dar didesnio atpildo, net jei kalbam apie tokias smulkmenas, kaip atidaromos durys ar užsegamas suknelės užtrauktukas ant nugaros. Žinok, moterimis reikia rūpintis net ir tada, kai joms nereikia jokio rūpesčio. Iškviesk taksi, padėk apsivilkti paltą, atidaryk duris. Būk džentelmenas.

Nedemonstruok savo turtingumo – moteris reikia stebinti, o ne pirkti.

Nešykštauk. Vienintelis tinkamas atsakymas į moters siūlymą pasidalinti vakarienės sąskaitą, yra „ne!“

Gerbk save. Sunku gerbti žmogų, kuris pats savęs negerbia. Tokių žmonių daug. Jie myli save, gailisi savęs ir saugo save – t. y. daro viską, bet tik negerbia. Nes puikiai suvokia – nėra už ką. Jei save gerbi, tai nereiškia, kad kalbi su pagarba apie patį save kaip apie trečią asmenį. Savigarba turi tik dvi taisykles: nedaryti to, ką pats manai esant nesąžininga, net jei tai daro visi. Antra, daryti kažką gera, žinant, kad niekas to nemato ir vis tiek neįvertins.

Visada gink savo moterį – prieš savo draugus, kolegas, artimuosius. Tavo moteris yra tavo pusėje, būk ir tu jos pusėje.

Toliau