KAIP PADEMONSTRUOTI SAVO IŠSKIRTINĮ SKONĮ

Senasis Testamentas moko: „Neseksi daugumos pavyzdžiu <...> nesiremsi dauguma“ (Iš 23, 2). Ką darome mes? Sekame mada, o tai nuo seno vadinama „kontroliuojama psichoze“. Taupome Žemės išteklius. Nes kažkas gražiai paprašė tai padaryti, greičiausiai tas, kuris tuos išteklius ir sunaikino (Lietuva vargu ar pajėgtų tai padaryti per visą savo istoriją). Kviečiame merginas į „Radisson Blu“ viešbučio barą dvidešimt antrame aukšte. Sakoma, naujieji rusų milijonieriai pamėgo pasimatymus skirti „McDonald‘s“ ir KFC restoranuose – seniai juose lankėsi, maistas skanus, galų gale, originalu. Originalu... Senas, kadaise nuvalkiotas žodis, tačiau neabejotinai aktualus visais laikais. Juoba kad nėra ypač sunku „nesekti paskui minią“. Ir neabejotinai padarysi įspūdį bet kam – mylimai merginai, kolegoms, bosui, Lietuvai. Galų gale, tapsi bent kiek ypatingas ir svarbus.

Vilkėk „Brooks brothers“ drabužius

JAV prezidentų ir serialo „Reklamos vilkai“ aktorių aprėdai. Artimiausios Lietuvai parduotuvės – Italijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Bet Amerikoje pigiau, jei taip jau labai rūpi. Kadaise buvo bandyta „Brooks Brothers“ aprėdais prekiauti ir Lietuvoje, bet lietuviams nepatiko ir nepatinka marškiniai prisegamomis apykaklėmis, klostuotos kelnės su atvartais ir languoti švarkai. O tai reiškia, kad to niekas nenešioja. Tad jei esi niekas, tai nenešiok ir tu. Tačiau suvok pagaliau: mes – ne italai, o stambūs baltai, kuriems iš esmės amerikietiška apranga ir tetinka.

Segėk „IWC“ laikrodį

Quentinas Tarantino, Ewanas McGregoras, Jasonas Stathamas, Zinedinas Zidane, Kevinas Spacey, Tomas Cruise‘as, Giedrius Drukteinis – juk negali jie v i s i klysti?

Nevartok keiksmažodžių

Atkreipk dėmesį (jei pasitaikys proga) – turtingi žmonės niekada nesikeikia. Keiksmažodis, įsiveržęs jau ir į viešąją erdvę, užkariavęs visus salonus ir teatrų scenas, aukštuosiuose verslo sluoksniuose vis tiek tebėra laikomas smulkių sukčių, padugnių ir chuliganų atributu. Rimti vyrai niekada neleidžia sau vartoti keiksmažodžių, nes kiekvienas jų jaučia, kad bet kuris keiksmažodis yra surištas su aukštosiomis kosmoso jėgomis ir gali sukelti nevaisingumą, taifūnus, žemės drebėjimą ar mokesčių inspekcijos patikrinimą.

Restorane užsisakyk tai, ko nėra įrašyta meniu

Pavyzdžiui, aviečių arbatos. Tokio tipo užsakymai – sena Volstryto tradicija. Jei restorane dirba sumanus ir gabus šefas virėjas, jis tau pagamins bet ką, net jei jam teks vilktis skrandą ir bėgti į artimiausią „McDonald‘s“. Jei padavėja imtų maivytis ir teigti, kad užsisakyti galima tik tai, kas yra įrašyta meniu, nors kartą savo gyvenime padaryk pamoką kitiems – išsinešk savo pinigus kitur, į tas vietas, kur žmonės supranta, kaip sunkiai jie yra uždirbami.

Skaityk „Esquire“, GQ ir „Playboy“

Jie prieinami ir Lietuvoje, tik reikia gerai paieškoti. Patikėk, visada išdidžiai atrodys angliškas ar amerikietiškas „Esquire“, „Playboy“ ar GQ žurnalas, oriai nusviestas ant automobilio krėslo.

Važinėk dideliu automobiliu

Pageidautina, amerikietišku. Galų gale, Amerika bent jau yra mūsų didžiausia sąjungininkė. Tokie automobiliai ryja daug benzino? Daugiau uždirbk. Vartok – taip duosi darbo kitiems. Šiais visuotinės psichozės laikais, kai mes kažkodėl privalome atsakyti už kažkieno tolumoje naikinamus žemiškuosius išteklius (juk ne lietuviai tą pasaulio naftą išsiurbė ir sudegino?), nėra nieko šaunesnio, nei ambicingai gyventi savo malonumui. Kam mes į tą pasaulį atėjome, galų gale? Kam saugoti tą mūsų planetą – ateiviams, kurie anot fantastinių filmų, vis tiek mus netrukus okupuos? Aš pats vairuoju „Ford Crown Victoria“, kartais „Mercury Grand Marquis“. Tik įsiklausyk, kaip tauriai skamba vien jų pavadinimai... O ir jie patys visada atrodo įspūdingai tarp mažalitražių vežimėlių. Juoba kad tie abu automobiliai yra mano, o ne banko.

Nešiok nosinaitę švarko kišenėlėje ant krūtinės

Ypač jei jos nenešioja tavo aplinkos vyrai. Pats nustebsi, kaip pasikeis tavo įvaizdis.

Delikatesus pirk „Marks & Spencer“ parduotuvėje

Brangu, žinau. Bet niekas niekada ir nesakė, kad geri dalykai yra pigūs. Eidamas pas merginą, įsigyk britiškų saldainių ar šokolado, vis geriau nei „du už vieno kainą“ degalinėje. Labai apmaudu, kad iš Lietuvos parduotuvių išnyko stebuklingieji „Häagen–Dazs“ ledai – prieš juos neatsispirdavo jokia mūsiškė mergina.

Išmok bent keletą frazių svetimomis kalbomis

Kaip pats gali pamatyti kino filmuose, tai praverčia. Faux pas, al fresco, comme il faut, mauve ton, beau monde, košer, balabusta, ferštunkenen, kesev, šabat šalom, ma šlomcha – visada skambės coolir šimtus kartų vaizdingiau, nei įkyrėję rusicizmai. Kai kam tai atrodys tuštybė, tuo labiau kad tos kalbos nemoki, tačiau kam tau bendrauti su tokiais?

Įsigyk tikrą pokerio stalą

Kiek galima žaisti pokerį ant virtuvės stalo? Jis juk skirtas valgymui. Ypatingų formų staliukas, užtiestas žalia gelumbe, visada pravers tiek biure, tiek namuose. Juoba kad tokio beveik niekas ir neturi.

Toliau